
для нього та для неї
Чув про капсульний гардероб? Жодних сумнівів. Що це, як його створити та, найважливіше, чи потрібний він тобі — на всі ці актуальні запитання допоможе відповісти The Great Times.
(музику, подорожі, мистецтво, кіно,
їжу, Bud), але ці речі — не
обов'язково одяг.
Якщо більшість твоїх відповідей ствердні, схоже, тобі настав час створити власний капсульний гардероб.
Ні, “капсульний гардероб” — це не шафа фармацевта. Якщо коротко, це набір предметів одягу, які гармонічно поєднуються один з одним за кольором, стилем, фактурою тканини і дозволяють створити максимум стильних поєднань. Одна капсула — для кожної сторони життя: робота/навчання, активний відпочинок, побачення/вихід у місто і т.д. Можна хоч “із заплющеними очима”, хоч взагалі не просинаючись вхопити з капсули будь-які речі для верху та низу, і створений образ все одно буде довершеним. Час, потрібний на те, щоб вирішити, що вдягти, прямує до нулю. Геніально.
Трішки історії
Вперше концепцію капсульного гардеробу сформулювала С’юзі Фо, володарка лондонського бутіку Wardrobe і блогер, ще у 70-х роках минулого століття. Під цим терміном вона розуміла набір базових предметів одягу, які не виходять з моди, і який можна доповнювати модними сезонними речами.
Далі естафету капсульних колекцій підхопила нью-йоркський дизайнер Донна Каран. Під час її шоу “7 Easy Pieces”, що справило неабиякий вплив на бізнес-моду другої половини 80-х, на подіум вийшли 8 моделей лише у боді і колготках. Потім вони додавали нові елементи одягу — брюки, спідниці, сукні , тим самим демонструючи взаємозамінність речей.
В останні роки термін “капсульний гардероб” переживає друге народження. По-перше, завдяки моді на мінімалістичне споживання зі слоганом “менше — це більше” та “магічним прибиранням” Марії Кондо. По-друге, завдяки блогосфері, в якій відчайдушні фешіоніста змагаються, хто уріже кількість предметів свого гардеробу до найменшого числа: 40, 37, 33 та навіть лякаючі 12 (так, дванадцять) одиниць одягу. Хто менше?
Та досить теорії, переходимо до практики. Зазвичай рекомендації стилістів закликають спочатку визначитися з кольоротипом своєї зовнішності (в інтернеті безліч ресурсів, які допомагають визначити свій “сезон” зовнішності та палітру відтінків, які пасують до нього), потім з типом своєї фігури і фасонами одягу, які підкреслюють її переваги. Далі потрібно проаналізувати стиль життя й вирішити, як ти бажаєш виглядати у кожній ситуації (наприклад, на роботі, вдома, на тусовках і т.д.). А потім, тримаючи в голові свій бюджет й ознайомившись із колекціями магазинів, у яких плануєш робити покупки, вже переходити до свідомого (!) шопінгу. При цьому особливу увагу потрібно приділяти поєднуваності кольорів та малюнків і якості матеріалів, адже кожна річ має гармоніювати з іншими і служити довго, дуже довго.


Але є й простіші способи. Одна з популяризаторів “капсульного руху” Каролін Ректор у своєму блозі Unfancy сформулювала 5 кроків для того, щоб перетворити вже існуючий гардероб на капсульний всього за день. Спробуй це зі своєю шафою, щоб досягнути дзену зі своїми речами раз і назавжди:
